Klasa 5B w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Chociaż kalendarzowa wiosna rozpoczęła się na dobre, klasa 5B witała Kazimierz Dolny nad Wisłą w klimatycznym przedwiośniu. 5 kwietnia dzieci pojechały do urokliwego miasteczka na zaproszenie Muzeum Przyrodniczego. Tam wysłuchały bardzo ciekawego wykładu o sowach i sóweczkach, z których najmniejsza ma wielkość sikorki. Mogły również zobaczyć eksponaty różnych zwierząt,
ptaków i owadów oraz skamieniałości charakterystyczne dla terenów Lubelszczyzny.

Potem odbyły się równie ciekawe warsztaty plastyczne. Uczniowie otrzymali lniane torby z odbiciem różnych gatunków sów i miały za zadanie pomalować, każdy swoją, według widocznego kolorowego wzoru farbami do tkanin. Kolejną atrakcją był spacer z lornetkami, podczas którego wszyscy podziwiali nadwiślański krajobraz. Dzieci odwiedziły również pijalnię czekolady oraz inne tamtejsze sklepiki. Później uczniowie zwiedzili Muzeum Klocków Lego i na zakończenie pobytu zrobili wspólne klasowe zdjęcie z wychowawczynią na tle zabytkowej studni.

W imieniu całej klasy bardzo dziękujemy Mamie Fabiana za organizację ciekawych warsztatów i miłą atmosferę. Polecamy innym klasom zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego. Naprawdę warto!

Anna Zielińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język polski [catlist author_posts="anna.zielinska" date=yes numberposts=50 pagination=no]