Rekolekcje szkolne

W dniach 28-29 marca 2022 r. społeczność SP 18 uczestniczyła w rekolekcjach szkolnych.

Pierwszego dnia przeżywaliśmy w dwóch turach nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W atmosferę pokuty i zadumy wielkopostnej wprowadziły nas rozważania czytane przez dzieci z klas 3 i 4 oraz 5-8. Pięknym elementem ubogacającym nabożeństwo dla klas młodszych był akompaniament muzyczny w wykonaniu klasy 2b pod kierunkiem Pana Janusza Woźniaka.

Drugiego dnia uczestniczyliśmy w Mszach Świętych, podczas których nauki rekolekcyjne wygłosił ksiądz Grzegorz Musiał, któremu serdecznie dziękujemy za skierowane do nas słowo. Dziękujemy również klasie 2c i 3b za przygotowanie w tym dniu Liturgii Słowa.

Przeżyte rekolekcje były czasem szczególnego działania Pana Boga w naszym życiu i ćwiczeniem ducha, abyśmy stawali się coraz lepszymi ludźmi, kroczącymi odważnie ku niebu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
Opracowała: Sylwia Salwerowicz
Zdjęcia: Monika Żyśko-Gołębiowska, Anna Zielińska