Artykuły

Wycieczka kl. 5c do Warszawy

Rok szkolny niedawno się rozpoczął a kl. 5c wzięła udział w kolejnym wyjeździe.

Po spotkaniu integracyjnym w miejscowości Osówka, tym razem udaliśmy się do stolicy. Wyjazd miał charakter edukacyjny, po części naukowo – techniczny, po części historyczny. Biorąc jednak pod uwagę świetną – jak zwykle – atmosferę oraz miejsca, które odwiedziliśmy można śmiało stwierdzić, że odbywał się w atmosferze zabawowej.

W pierwszej części wycieczki zdecydowanie o historycznym charakterze udaliśmy się na spacer po warszawskim Starym Mieście. Widzieliśmy Zamek, Kolumnę Zygmunta, warszawską Syrenkę, jechaliśmy pierwszymi warszawskimi ruchomymi schodami. Wysłuchaliśmy ciekawych historii i opowieści o dawnej Warszawie i jej bohaterach.

Po smacznym obiedzie rozpoczęła się druga część wycieczki o charakterze naukowo – technicznym. Odwiedziliśmy bowiem Centrum Nauki Kopernik stanowiące połączenie nauki, techniki, relaksu i rozrywki. Uczniowie mogli wykonywać niezliczoną liczbę eksperymentów, brać udział w ciekawych doświadczeniach i warsztatach. Byliśmy też w Planetarium. Naprawdę wspaniała zabawa, kto nie był niech żałuje!

Wiele atrakcji i niestety troszeczkę za mało czasu, ale być może jeszcze się tam wybierzemy.

Skip to content