Gra terenowa klasa 8a

W dniu 14 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 8a wraz z wychowawcą odkrywali tajemnice starego królewskiego Lublina zwanego przez wieki KOZIM GRODEM.

Klasa podzieliła się na cztery grupy i wykonywała przydzielone im zadania: Odszukanie symboliki Bramy Krakowskiej, architektonicznego symbolu Lublina, Rynku Staromiejskiego, który powstał ,gdy Lublin otrzymał prawa miejskie w roku 1317, Ratusza Miejskiego ,który później pełnił funkcję tzw. Trybunału Koronnego.

Kolejnym punktem poszukiwań była Wieża Trynitarska zwieńczona złotym kogutem, Archikatedra (główna siedziba lubelskiego arcybiskupa) zbudowana jako barokowa świątynia dla jezuitów na przełomie XVI/XVII w. Uczniowie zmagali się aż z 28 punktami i zagadkami z nimi związanymi. Każda z grup poradziła sobie z wyznaczonymi zadaniami

Na koniec uczniowie mieli okazję spróbować wypiekanych tradycyjną recepturą o korzeniach żydowskich lubelskich cebularzy.

Monika Żyśko-Gołębiowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne