Artykuły

„Mam Talent” w 2b.

Gdy zrodziła się idea zorganizowania takiego dnia od razu dało się słychać głosy uczniów: „Ja nie mam talentu”. A kiedy nastał już dzień prezentacji talentów na forum klasy potrzebne były prawie 3 godziny, aby każdy chętny mógł się zaprezentować.

Ten dzień to prawdziwa kopalnia wiedzy o uczniach. Ile niesamowitych rzeczy dowiedzieliśmy się o sobie nawzajem. Ile niezwykłych talentów odkryliśmy.

Mamy w klasie dzieci bardzo uzdolnione muzycznie: grają na różnych instrumentach- na flecie poprzecznym, gitarze, pianinie. Mamy wspaniałych piłkarzy; chłopca uprawiającego sztuki walki, dziewczynkę, która samodzielnie piecze muffinki. Mamy osoby, które przepięknie rysują, malują, lepią z plasteliny niezwykłe figurki.

Niektórzy uczniowie prezentowali indywidualne, niepowtarzalne talenty. Jak na przykład: salto wykonane butelką z wodą, która wylądowała wprost na wysokiej wieży wybudowanej z klocków; ustanawianie rekordu w piciu wody; nucenie melodii usłyszanej tylko raz, wykonywanie pompek na kostkach dłoni, taniec „we własnym stylu”, mówienie
o wielorybach, rysowanie szczegółowych map wprost z krainy wyobraźni.

Ten dzień był dowodem na to, że każdy człowiek ma talent. Czasem trzeba jedynie go zauważyć.

Skip to content