ArtykułyPlastykaSukces

Wyróżnienia w konkursach plastycznych

Międzynarodowe sukcesy naszych uczniów.

1.
ZUZANNA BROGOWSKA z klasy 6B
MAGDALENA PARKA z klasy 6B
SOFIJA SAWNENC z klasy 6B

Uczennice Pani Katarzyny Stanuch FINALISTKAMI
MATEUSZ RUDZKI z klasy 6C został wyróżniony kwalifikacją do wystawy.
X Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Przyroda w Kolorach 2020 Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie.
Na konkurs nadesłano 1433 prace, najwięcej z Polski, Chin (Hong Kong) oraz Ukrainy.
W tegorocznej edycji przeważały prace malarskie i rysunkowe, znaczną część stanowiły również fotografie oraz formy przestrzenne.
Jury obradowało w składzie:
Przewodniczący Piotr Lutyński – artysta malarz, rzeźbiarz, autor akcji, instalacji, obiektów i rysunków.

Jurorzy:
Ignacy Czwartos – artysta malarz, rysownik, współzałożyciel Stowarzyszenia i galerii OTWARTA PRACOWNIA,
Andrzej Łazarz – artysta malarz, Dyrektor MDK,
Jacek Pasieczny – artysta malarz, wykładowca akademicki UP
Monika Ćwik – kierownik Działu Artystycznego MDK, nauczyciel.

UCZNIOM I PANI GRATULUJEMY!

2.
Praca plastyczna ucznia Pani Katarzyny Stanuch JAKUBA ARASZKIEWICZA z klasy 6B
zakwalifikowana na wystawę
X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratora Oświaty Rzeszowskiego Domu Kultury filia Przybyszówka
Do konkursu zostało nadesłanych 1 399 prac z 259 placówek z całej Polski.
GRATULUJEMY!

Opracowanie: Katarzyna Stanuch