Turniej szachowy dla klas 1-3

Serdecznie zapraszam wszystkich biorących udział w turnieju na wręczenie dyplomów i medali w środę 24 czerwca 2020 roku o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie.

Jeśli ktoś z różnych względów nie będzie mógł być w tym czasie w szkole, dyplomy będą dostępne w sekretariacie. Będzie można je odebrać w innym terminie.

Wyniki Turnieju Szachowego

Klasy po 1 semestrze zajęć (klasy 1-2):

Miejsce Nick
1 Janek2c (22 pkt)
2 StanislawKedzierski (20 pkt)
3 PatrykMam
4 Piotr12SP18
5 Filip12_Zak
6 TomekWia ter
7 Pipiponczoszanka

Klasy po 2 semestrach zajęć szachowych (klasy 3.):

Miejsce Nick
1 FranekC0 – (48 pkt !!!)
2 michal008 (15 pkt)
3 Franek_22
4 Dagmara9

Aktualizacja 17.06.2020

Szkolny turniej szachowy rozpoczyna się w czwartek 18 czerwca o godzinie 17.00. Pod tym linkiem można dołączyć do turnieju:

Czas dla każdego grającego to 15 minut na partię. Minimalny czas trwania turnieju wynosi 90 minut. Nie ma konieczności grania do końca. Kilka informacji:

• Kiedy zostanie nam wylosowany przeciwnik mamy 10 sekund na wykonanie pierwszego ruchu ( w innym przypadku partia zostaje przegrana)
  • Logując się do turnieju proszę o wpisywanie loginu po którym można rozpoznać ucznia. Wystarczy imię czy inicjały lub klasa
  • W czasie turnieju można włączyć pauzę aby zrobić sobie przerwę
  • Mimo wcześniejszych informacji jest dostępny tylko jeden link. Przy małej liczbie uczestników dochodziłoby często do sytuacji w której rozgrywane byłyby partie z jednym przeciwnikiem kilka razy. Napisze jednak na stronie zajęte miejsca z podziałem na grupę uczniów rozpoczynających grę i tych którzy mają już przynajmniej dwa semestry zajęć szachowych.

Dla osób które nie posiadają konta na lichess.org poniżej instrukcja i film jak to zrobić. (nie ma konieczności dołączania do naszego klubu)

Aktualizacja 10.06.2020

https://lichess.org/tournament/QRkZBcMI <- każdy (także Ci którzy się nie zarejestrowali) mogą przystąpić do turnieju. Wymagane jest hasło, które przesłałem w dniu wczorajszym.

Szanowni Rodzice i Uczniowie. Do godziny 10:00 miałem potwierdzonych trzech uczestników na stronie klubu Sp18. Dlatego też rozpoczniemy o godzinie 17 ale turniej “rozgrzewkowy” który będzie trwał nie dłużej jak 1h. Po godzinie 16:00 umieszczę link do turnieju.

Natomiast turniej właściwy przekładam na czwartek 18 czerwca 2020 r. na godzinę 17.00

Aktualizacja 09.06.2020

Na portalu lichess.org został założony “Szkolny Klub Szachowy SP18”

Z poniższego filmu można się dowiedzieć w jaki sposób przebiega rejestracja i jak dołączyć do klubu (od 2’24 min). Oczywiście wyszukujemy nasz szkolny klub.

Serdecznie zapraszamy na turniej szachowy,

który zostanie rozegrany wśród uczniów klas 1-3 10 czerwca 2020 roku o godzinie 17.

Szczegóły dotyczące turnieju zostaną przesłane zainteresowanym.

Formularz zgłoszeniowy tutaj: (termin zapisów do piątku 5 czerwca)

Turniej szachowy

Bogumił Piwoni