Artykuły

Teatr IN – ART

„Jaś i Małgosia”, czyli wyprawa do tajemniczego lasu…

Dnia 02.03.2020r. uczniowie klasy I a. mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru IN – ART wystawione w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Za sprawą Jasia i Małgosi najmłodsi widzowie przenieśli się do tajemniczego lasu, w którym wraz z bohaterami przedstawienia odkryli smakowitą chatkę z pierników i poznali jej przebiegłą właścicielkę – Babę Jagę.

Ta sceniczna wersja pięknej baśni braci Grimm, na której wychowało się wiele pokoleń zachwyciła najmłodszych widzów. Na szczęście historia o perypetiach zagubionego w lesie rodzeństwa, wystawionego na wiele prób, które wpada w ręce Baby Jagi kończy się szczęśliwie i sprawiedliwie.
Spektakl ukazuje dzieciom jak niewinność i dobro wygrywa ze złem. Odwaga, zaradność i pomysłowość rodzeństwa dodają uczniom otuchy oraz wiary we własne siły i możliwości. Kuszący domek ze słodkich pierników okazuje się zaś pułapką i staje się lekcją ostrożności. Fantastyczny i cudowny świat baśni kształtuje oraz rozwija wyobraźnię dzieci dając im poczucie sprawiedliwości. Rodzeństwo uczy najmłodszych budowania zaufania, zgodnej współpracy, a także rozpoznawania niebezpieczeństwa. A wszystko to w pełnej radości atmosferze!

W dialogi bohaterów zostały wplecione elementy musicalu. Przeżywając przygody razem z Jasiem i Małgosią wysłuchaliśmy również pięknych piosenek. Barwne kostiumy, bajkowa scenografia, wspaniałe efekty specjalne, a przede wszystkim aktorzy przenieśli widownię w ten magiczny świat! Ta niezwykła historia zachwyca swoją baśniową mądrością oraz ciepłym humorem.

Skip to content