Spotkanie z polską szablistką

Gościliśmy Panią Martę Pudę polską szablistkę, indywidualną mistrzynię Polski z 2017, drużynową mistrzynię Europy juniorów młodszych z 2007 i juniorów z 2009, medalistkę Letniej Uniwersjady w 2015. Jak mówi sama o sobie nawet nie pamięta ile razy odbierała medal zwycięzcy.

Na spotkaniu był obecny Pan Jakub Kosowski Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Lublin,
Pan prof. dr hab. Zdzisław Targoński prezes AZS Lublin,
Pan Rafał Walczyk Prezes Związku Szermierczego, Pan Marcin Kotowoda Prezes Akademii Szermierki Lublin,
a Pan Wojciech Lembrych prowadził nasze spotkanie.

Uczniowie mieli niecodzienną możliwość zadawania wielu intrygujących ich pytań. Do najciekawszych można zaliczyć te, które mówiły o samej szermierce, o możliwościach pchnięć i cięć, o tym jak to jest, że tak szybkie ruchy są zawsze odnotowane przez sędziego. Ale także nie brakowało tych o treningach, diecie czy zarobkach sportowcy. Mamy nadzieje, że spotkania ze znanymi sportowcami i opowiadanie z pasją, jaką ma w sobie Pani Marta Puda” o szermierce i sporcie będzie pozytywnie motywować naszych uczniów do rozwijania ich pasji i zainteresowań. Bo przecież nie trzeba być wielkim żeby zacząć, ale trzeba zacząć żeby być wielkim.

Witając wszystkich gości na spotkaniu Pani dyrektor Katarzyna Orzeł podsumowała cnoty sportowca, który zajmuje się szermierką słowami”

„Żeby zostać „Mistrzem Szabli” trzeba:
być precyzyjnym niemal jak chirurg,
potrafić dedukować prawie jak Sherlock Holmes,
być walecznym jak rycerz,
pielęgnować braterstwo, bo siłą jest drużyna,
oraz być prawym i zawsze grać „fair play”.”

Marta Puda | SP18 Lublin

To był dzień pełen wrażeń,
pozytywnych emocji i szermierki! ❤️🤺

Dziękuję za zaproszenie