Międzyszkolny Konkurs Poezji Bożonarodzeniowej

Już się z sobą podzielili opłatkiem rodzice,
już złożyli wszyscy wszystkim moc serdecznych życzeń.
Kiedy mama się dzieliła ze mną tym opłatkiem,
miała w oczach łzy, widziałem – otarła ukradkiem… (T.Kubiak “Wigilia”).

W blasku choinki, wśród pięknych ozdób świątecznych, z muzyką kolęd w tle rozpoczął się w naszej szkole 13 grudnia 2019 r. Międzyszkolny Konkurs Poezji Bożonarodzeniowej klas I-III. Przyjechali najlepsi recytatorzy z kilku lubelskich szkół. Naszych gości w kilku ciepłych słowach powitała pani Dyrektor Katarzyna Orzeł. I było pięknie, wzruszająco, czasem wesoło, ale bardzo nastrojowo. Nie lada problem miało nasze Jury z wybraniem zwycięzców, bo wszystkie dzieci przygotowały się do konkursu wspaniale. Magia świąt zaczarowała nas na chwilę… Szkoda, że Boże Narodzenie jest tylko raz do roku….

Wszyscy recytowali wspaniale, ale jednak Jury musiało wybrać tych najlepszych z najlepszych. I tak:

W kategorii klas pierwszych:
I miejsce – Rozalia Saj – SP 18
II miejsce – Hiacynta Kossowska – SP18
III miejsce – Gabriela Makuch – SP6
Wyróżnienie – Julia Listopad – SP6

W kategorii klas drugich:
I miejsce – Gabriela Kalota – SP18
II miejsce – Zuzanna Janczak – SP18
III miejsce – Aleksandra Kępa – SP18
Wyróżnienie – Gabriel Mróz – SP18

W kategorii klas trzecich:
I miejsce – Tadeusz Toczyński – SP Pallotti
I miejsce – Klara Stolarska – SP 21
II miejsce – Aleksandra Tatarczak – SP Pallotti
III miejsce – Zofia Bartoś – SP6
Wyróżnienie – Natalia Rechulicz – SP21

Ogromne gratulacje dla zwycięzców naszego konkursu!
Podziękowania składamy także oczywiście ich Nauczycielom, którzy tak wspaniale przygotowali do recytacji swoich uczniów!