Wiedza

7a na Wydziale Biologii i Biotechnologii

W piątek 14 czerwca 2019 r. Już po raz trzeci w tym tygodniu klasa 7a realizowała zajęcia ekspozycyjne. Tym razem miały one charakter edukacyjny. W Zakładzie Mikrobiologii Ogólnej Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących bakterii w ramach drugiej edycji eksperymentu pedagogicznego “Biologia, chemia – to mnie kręci!” dedykowanego klasie 7a.

Uczniowie w zajęciach laboratoryjnych oglądali bakterie różnicując je na Gram dodatnie i Gram ujemne po wcześniejszym ich wybarwienia. Każdy uczestników wrócił z płytką Petriego że specjalnym podłożem na której umieścił swój odcisk ręki, po to aby za kilka dni sprawdzić ile baterii znajduje się na naszych dłoniach. Ważnym aspektem wyjść na zajęcia laboratoryjne jest poznanie oraz przestrzeganie zasad zachowania w laboratorium. Wyjście to było bardzo ciekawe, miało tez element integracyjny.

Na koniec pod szkołą wspólnie ustaliliśmy, że fartuchy do sali biologicznej zaniesie osobą, która zostanie wskazana w wyniku wyliczanki. Wypadło na Karola.

Agnieszka Piwińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | biologia

Skip to content