Wycieczka

Ranczo Arka w Sernikach

W dniu 07.06.2019 r. klasy pierwsze pod opieką p. A. Chlebus, p. K. Małyski-Dobrowolskiej oraz p. M. Rybińskiej były na wycieczce integracyjno-edukacyjnej na “Ranczu Arka” w Sernikach. Klasa 1a rozpoczęła wycieczkę w Kozłówce warsztatami pt. “Dawne zabawki z tamtych lat”, na których to wykonywali konika na biegunach z różnych materiałów plastycznych, a po ich zakończeniu wspólnie zwiedzali tutejszy zespół pałacowy. Natomiast klasy 1b i 1c wzięły udział w warsztatach pt.”Jak powstają sery”, na których dzieci uczyły się doić krowę oraz obserwowały proces tworzenia sera. Na ranczo wszystkie dzieci miały możliwość obserwacji i karmienia zwierząt w mini ZOO. Mogły skorzystać z przejażdżki ciuchcią lub kolejką elektryczną, a także popływać na tratwie.

Na koniec wycieczki zorganizowane były gry i zabawy ruchowe w formie współzawodnictwa, a po nich wspólne ognisko. Po tak atrakcyjnym dniu dzieci wróciły zmęczone, ale zadowolone do swoich rodziców.

Fotografia: Marzena Rybińska, Agnieszka Chlebus