Wycieczka

Pieniny – Zakopane – Energylandia

Taką wycieczką uczniowie klas 8a, 8c,8d,7a,7b pod opieką Pani Małgorzaty Kalisz, Agaty Awakowicz i Sylwii Paryż-Pańkowskiej uczcili zakończenie roku szkolnego, a właściwie większość z nich zakończenie edukacji w szkole podstawowej.

Pierwszego dnia udaliśmy się na wędrówkę przepięknym Wąwazem Homole. Następnie podczas wizyty w uzdrowisku Szczawnica doszło do nieplanowanego, ale bardzo miłego spotkania drugiej wycieczki z naszej szkoły, która także podziwiała uroki Pienin. Dzień pierwszy zakończyliśmy spacerując koroną zapory na Jeziorze Czorsztyńskim.

Drugiego dnia po pysznym śniadaniu udaliśmy się na urokliwy spacer ścieżką pod reglami, która kończyła się zespołem Skoczni Narciarskich. Każdy z nas miał okazję zobaczyć z jakich wysokości startują nasi wspaniali skoczkowie narciarscy. Ze skoczni „polecieliśmy” do Zakopca, gdzie po drodze zobaczyliśmy kaplicę na Jaszczurówce. Natomiast w samym centrum Zakopanego mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać historii starego kościoła i cmentarza na Pęksowym Brzysku. Wizytę w Zakopanem zakończył spacer po Krupówkach. Po aktywnym początku dnia popołudnie spędziliśmy w Termach Bukowina. Po powrocie przepyszna obiadokolacja i oczywiście „biała noc”;)

Trzeci dzień naszej wyprawy to Energylandia w Zatorze, gdzie wrażenia są nie do opisania!!! W Lublinie byliśmy w późnych godzinach wieczornych.

Fotografia: Maksymilian Golec (8a)

Sylwia Paryż-Pańkowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne, doradca zawodowy

Skip to content