SportWolontariat

Pierwsza Dycha do Maratonu

W niedzielę 7 października 2018 roku 49 wolontariuszy z naszej szkoły uczestniczyło w organizacji “Pierwsza Dycha do Maratonu”.

Wolontariusze zajmowali się przygotowaniem trasy biegu dla najmłodszych, rozpakowywali palety z napojami i wodą, rozkładali medale oraz pomagali w dekoracji. Podczas biegu głównego na odcinku 10 kilometrów byli rozstawieni na poszczególnych punktach kontrolnych odpowiadając za bezpieczeństwo na trasie, na mecie wręczali medale zmęczonym ale szczęśliwym biegaczom, którzy ukończyli bieg. Uczniowie służyli pomocą i dobrym słowem odprowadzając ich w bezpieczne miejsce za linią mety.

Wszystkim wolontariuszom i ich rodzicom, którzy przywieźli swoje pociechy i odebrali po skończonej pracy bardzo dziękuję, Monika Żyśko-Gołębiowska.

Monika Żyśko-Gołębiowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne