Edukacja

Piknik rodzinny

„Za górami, za lasami
Dawno…, albo tu, dziś właśnie
Utworzyły nową bajkę
Stare, wszystkim znane baśnie.”

28 września na dziedzińcu naszej szkoły odbył się pierwszy, radosny piknik rodzinny który przeniósł wszystkich uczestników do świata baśni. Okazuje się, że życie jednak może być bajką.

Podczas pikniku można było wspólnie potańczyć, zbudować magiczne instalacje z zaczarowanej fasoli, wyczarować magiczne stwory z masy solnej, zmienić swój wygląd przy pomocy zaczarowanych kredek, jak również zmierzyć się z innymi w konkurencjach sportowych. Na Sali gimnastycznej odbył się pierwszy mecz piłki nożnej, w którym rodzice starali się pokonać swoje dzieci w sprawności fizycznej. Na kocykach piknikowych można było usiąść i bez codziennego pośpiechu porozmawiać przy pysznych przekąskach przygotowanych przez rodziców. Wspaniała integracja. Było dużo świetnej zabawy.

Dziękujemy wszystkim Dzieciom, Rodzicom, Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom i Wychowawcom za wspólną zabawę. Za przekazanie miłych upominków dla dzieci dziękujemy Oddziałowi Funduszy Europejskich Departament Zarządzania RPO Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Pamiętajcie moi mili

„Bajka zawsze bajki szuka
I wypływa z niej nauka:
Gdy uśmiechu nie żałujesz i miłości,
znajdziesz wkoło wiele ludzkiej życzliwości.
Kiedy w twym sercu dobrze się dzieje,
Buzia się uśmiecha, i… człowiek pięknieje!”

Opracowanie: Katarzyna Małyska-Dobrowolska
Fotografia: Monika Żyśko-Gołębiowska, Maja Milaniuk z klasy (3b)

SUPER album fotograficzny

Katarzyna Małyska

autor publikacji | edukacja wczesnoszkolna

Skip to content