KonkursSukces

W gronie laureatów

W Filharmonii Lubelskiej odbył się wyjątkowy koncert pt. „Wdzięczni za niepodległość”
będący zwieńczeniem wojewódzkiego konkursu „Wzór osobowy ucznia … i nauczyciela. 100 życiorysów na 100-lecie Niepodległej”, zorganizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Wojewodę Lubelskiego, którzy jako gospodarze tej uroczystości serdecznie powitali zgromadzoną publiczność, w szczególności zaś autorów oraz bohaterów konkursowych życiorysów.

W gronie laureatów konkursu znalazła się nauczycielka z naszej szkoły, Pani Anna Zielińska, polonistka, która napisała pracę pt. Duch Norwida, pracowitość Skłodowskiej, skrupulatność Giedroycia z mocą marzeń w tle… O Patrycji Pauli Siedleckiej, absolwentce Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie. Aktualnie Patrycja przygotowuje licencjat na paryskiej Sorbonie. Na skrzydłach marzeń, które stały się rzeczywistością, za sprawą swojego uporu, ambicji i karkołomnej pracy wyfrunęła z rodzinnego gniazda, aby realizować życiowe pasje. Przypomnijmy, że naszą szkołą ukończyła z wyróżnieniem, z najwyższą średnią w historii gimnazjum oraz dwoma tytułami laureata, w konkursie polonistycznym i krasomówczym.

Teraz świat stoi przed nią otworem …

Anna Zielińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język polski [catlist author_posts="anna.zielinska" date=yes numberposts=50 pagination=no]

Skip to content