KonkursPlastyka

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Laury w międzynarodowym konkursie

Maja Kowaluk została uhonorowana nagrodą a Gabriela Konera wyróżnieniem w XVII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym “Darujmy światu pokój”.
W Międzynarodowym Dniu Pokoju – 21 września w galerii “Tyle światów” Oświęcimskiego Centrum Kultury odbyło się podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy, która prezentowana będzie do 16 października 2018 roku.

Konkurs został objęty patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim. Adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragnęli wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości. Założeniem konkursu była inspiracja do twórczości plastycznej jako reakcji, przestrogi i protestu przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość ta to afirmacja życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii. Do udziału w siedemnastej edycji konkursu, organizowanego przez Oświęcimskie Centrum Kultury, zostało nadesłanych 910 prac.

Gratulacje dla Mai i Gabrysi!

Adres filmu z pracą Mai Kowaluk:
https://youtu.be/5eoB2n3lzsM?t=665

Adres filmu z pracami laureatów:
https://youtu.be/5eoB2n3lzsM

 Elżbieta Szerafin-Starek

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | plastyka, zajęcia artystyczne, zajęcia techniczne

Skip to content