Edukacja

Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Lubelszczyzna

W dniu 14.06.2018 r. klasy 7a i 7b pod opieką Pani Agaty Kruk i Sylwii Paryż – Pańkowskiej uczestniczyły w IV Wojewódzkim Festynie „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Lubelszczyzna”, który odbył się na Błoniach pod Zamkiem Lublinie.

Podczas festynu uczniowie mieli niepowtarzalna okazję spotkać się z przedstawicielami służb ratowniczych i mundurowych. Po oficjalnym powitaniu przez Lubelskiego Kuratora Oświaty Panią T. Misiuk, zastępcę Prezydenta miasta Lublin Pana M. Banacha oraz wojewodę lubelskiego Pana P. Czarnka uczniowie dowiedzieli się jak unikać niebezpieczeństwa i ryzykownych zachowań podczas nadchodzących wakacji.

Następnie uczestnicy festynu zobaczyli pokaz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji, pokaz musztry przygotowany przez młodzież z XIV LO, a także występ grupy śpiewającej z przedszkola nr 35, która wprowadziła bardzo pogodny i wakacyjny nastrój.

Po tej części festynu uczniowie indywidualnie przemieszczali się po stanowiskach. Dziewczęta udały się na naukę pierwszej pomocy. Następnie uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się czegoś o profilaktyce i promocji zdrowia, degustując produkty regionalne. Przedstawiciele Lasów Państwowych poprowadzili quizy, gdzie nagrodą za poprawną odpowiedź były ciekawe nagrody. Funkcjonariusze służb podległych MSWiA przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, a uczniowie mieli możliwość pokonania specjalnie przygotowanego toru rowerem.

W międzyczasie uczniowie korzystali z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich, tj. piłkarzyków, ścianki wspinaczkowej, wodnych kul itd. Zabawa była super!!! Festyn zakończyły wspólne lody 🙂

Fotografia: Sylwia Paryż-Pańkowska

Sylwia Paryż-Pańkowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne, doradca zawodowy

Skip to content