Współzawodnictwo Sportowe Szkół

We wtorek, 12 czerwca 2018 r. w lubelskim Ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin za rok szkolny 2017/2018. Duży sukces odniosła Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie, zajmując trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej Igrzysk Młodzieży Szkolnej chłopców (rocznik 2002/2004). Z kolei dziewczęta z SP 18 uplasowały się na piątej pozycji w klasyfikacji końcowej IMS 2017/2018.

We wtorkowej uroczystości SP 18 reprezentowali Pan Marek Krukowski – Dyrektor  SP18 Lublin, Pan Michał Królik – nauczyciel wychowania fizycznego oraz Maciej Zając (klasa 3f).

Współzawodnictwo Sportowe Szkół Miasta Lublin organizowane jest na trzech poziomach kształcenia:Igrzyska Dzieci (rocznik 2005 i młodsi), Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2002-2004) i Licealiada (rocznik 1998-2001). Dziewczęta i chłopcy brali udział w zawodach w 19 dyscyplinach sportowych: badmintonie drużynowym, czwórboju lekkoatletycznym, sztafetowych biegach przełajowych, koszykówce, siatkówce, minisiatkówce “3” i “4”, piłce nożnej, piłce ręcznej, pływaniu indywidualnym i sztafetowym, rugby TAG, szachach indywidualnych i drużynowych, tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym, gimnastyce sportowej, siatkówce plażowej, lidze lekkoatletycznej, sztafecie 4×100 m i sztafecie szwedzkiej.

Klasyfikacja Generalna Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16