Wiedza

Lekcja wychowania obywatelskiego

Uczniowie klasy 3c Szkoły Podstawowej nr 18 im. M. Rataja w Lublinie wzięli udział 5 czerwca br. w lekcji wychowania obywatelskiego w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Na wstępie spotkali się z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem, który przedstawił główne zadania wojewody oraz opowiedział o codziennej pracy na tym stanowisku.

W związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę spotkanie było okazją do przypomnienia sylwetek Ojców Niepodległości, w tym Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego. Uczniowie otrzymali także przypinki z logiem “Niepodległa” i znakiem graficznym Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Ważną częścią lekcji była również gra sytuacyjna „Kompromis w sprawie drogi”. Uczniowie wcielili się w role m.in. urzędników, mieszkańców i przedstawicieli życia publicznego, których zadaniem było wypracowanie kompromisu w sprawie budowy drogi ekspresowej.

Fotografia: Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie

Beata Nowak-Przech