Świetlica

W tym cała sztuka

Wyjście do Edukacyjnej Galerii Labirynt. Dnia 18 maja 2018 r. piętnastoosobową grupą świetlików wyruszyliśmy na wystawę do Edukacyjnej Galerii Labirynt. Galeria Edukacyjna ma za zadanie oswoić najmłodszych odbiorców z barwnym i zaskakującym światem sztuki współczesnej. Służą temu wystawy prac z kolekcji Galerii Labirynt oraz ze zbiorów Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Dzięki sztuce można przyjąć różne punkty widzenia, spojrzeć na świat oczami artysty i odkryć na nowo otaczającą rzeczywistość!

Sztuka niejedno ma oblicze – jakie tajemnice ujawni tym razem? Na nowej wystawie “W tym cała sztuka” dzieci przekonają się, jak wiele odcieni ma biel, poznają wyjątkową grę, w której każdy wygrywa, dowiedzą się także, co łączy pożar z powstaniem Układu Słonecznego oraz czym jest malarstwo materii.

Na wystawie można zobaczyć obrazy, fotografie, film, obiekt artystyczny oraz ogromny lightbox, czyli podświetlane zdjęcia. Po bardzo ciekawej prezentacji wystawy dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych tworząc prace pełne kolorów i różnej faktury.

Opracowanie: Agnieszka Jackowska-Mazur
Fotografia: Katarzyna Małyska-Dobrowolska

Agnieszka Jackowska-Mazur

autor publikacji | pedagog, wychowawca świetlicy

Skip to content