KonkursPlastyka

Nagroda w międzynarodowym konkursie

Magdalena Palik (2c) została laureatką Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „POLSKA W KOLORZE BIAŁO-CZERWONYM”-– 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Konkurs wpisuje się w obchody organizowane w całym kraju. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.

Konkurs został zorganizowany pod patronatem Wicemarszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza przez Gminę Trąbki Wielkie. Wpłynęły prace z 245 placówek oświatowych z kraju i z zagranicy. Prace nadesłano z Austrii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Islandii, Kazachstanu, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Czech, Niemiec, Ukrainy, Hiszpanii, Francji i Polski. Nadesłano 2223 prac z czego udział wzięło 2650 osób.

Pierwsza wystawa odbędzie się w Gdańsku 15 czerwca br. Następną zaplanowano w Niemczech w Uehlfeld, w lipcu 2018 roku. Potem wystawa powędruje dalej po Europie, o czym z przyjemnością zawiadomimy na stronie internetowej. Jest to kolejny wielki sukces Magdy, która jest również laureatką XII ogólnopolskiego konkursu dla dzieci i młodzieży „MOJE WZRASTANIE KU PEŁNI CZŁOWIECZEŃSTWA ” – na temat: „ Jan Paweł
II –świadek historii Polski”.
Gratulacje!

 Elżbieta Szerafin-Starek

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | plastyka, zajęcia artystyczne, zajęcia techniczne

Skip to content