Wycieczka

Musical Romeo i Julia 3D

20 marca 2018 r. uczniowie z klas 2f, 3f, 2b i 3a pod opieką pani Anny Gawrońskiej, Karoliny Jop-Regulskiej i Moniki Żyśko-Gołębiowskiej, wybrali się na wycieczkę do Teatru Buffo w Warszawie w ramach nauczania ekspedycyjnego. Mieliśmy okazję podziwiać wspaniały musical w 3D pt. „Romeo i Julia” w uwspółcześnionej wersji, przy oryginalnej muzyce Janusza Stokłosy, zainspirowany dramatem Szekspira.

Reżyserem i choreografem jest Janusz Józefowicz. Tematem musicalu jest miłość dwojga młodych ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącej się wielkiej miłości. To dramat pokoleń rodziców i dzieci, którzy nie umieją ze sobą rozmawiać, słuchać się i szanować swoich potrzeb. Młodzieńcza bezkompromisowa miłość napotyka bezwzględność komercyjnego świata rodziców, pochłoniętych swoimi sprawami.”

Oprócz tego pięknego widowiska odwiedziliśmy również „Niewidzialną Wystawę”.
Była to „podróż” w niewidzialny świat, w której przewodnikami były osoby niewidome i niedowidzące.

Karolina Jop-Regulska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język angielski