Religia

Rekolekcje szkolne

W dniach 14-16.03.2018 społeczność naszej Szkoły przeżywała rekolekcje wielkopostne.

Przez trzy dni Słowo Boże głosiła nam wspólnota modlitewno-ewangelizacyjna „Jordan”, na co dzień działająca w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie. Osoby świeckie oraz towarzyszący im kapłani każdego dnia dzielili się swoim osobistym świadectwem wiary i spotkania z żywym Bogiem. Posługując się różnorakimi środkami przekazu (filmikami, prezentacjami, dramami, pantomimą) opowiadali o bezwarunkowej Bożej miłości, o grzechu, który oddziela nas od Boga, o Jezusie, który jest naszym jedynym Panem i Zbawicielem, o Duchu Świętym, który umacnia w nas miłość oraz o roli wspólnoty w naszych zmaganiach na drodze wiary.

Dzieci z klas pierwszych i z klasy czwartej wysłuchały konferencji głoszonych przez ks. Grzegorza Opokę, odprawiły nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a ostatniego dnia rekolekcji zapoznały się z symbolami Świąt Wielkanocnych i własnoręcznie wykonały palmy na warsztatach plastycznych.

Opracowanie: Agata Kruk

 

 .SP18 Lublin

SP18 Lublin | Wizja szkoły. Naszym celem jest zapewnienie wychowankom edukacji oraz rozwoju na możliwie najwyższym poziomie. Wszystkie marzenia są związane z edukacją w nowej, lepszej szkole.

Skip to content