Dzień Bezpiecznego Komputera

źródło informacji

Sukces Krzysztofa Liska (2b) oraz Kacpra Dobrowolskiego (7a) w XIV Regionalnym Konkursie Informatycznym „Dzień Bezpiecznego Komputera”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin i Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Oddział Lubelski.


W etapie szkolnym konkursu brało udział 22 uczniów naszej szkoły.
Najlepsi z najlepszych reprezentowali naszą szkołę w etapie regionalnym.

szkoły gimnazjalne
– Krzysztof Lisek (2b) – 1 miejsce konkursu
– Karol Gdula (2b) – finalista konkursu
– Jakub Kwieciński (2b) – finalista konkursu

szkoły podstawowe
– Kacper Dobrowolski (7a) – 2 miejsce konkursu
– Maksymilian Golec (7a) – finalista konkursu
– Jan Kołodziej (7a) – finalista konkursu

nagrody
– głośnik bluetooth, słuchawki, voucher – certyfikat ECDL .

przykładowe zadania konkursowe
– zastosowanie chmod, definicja raid, pytanie o exploit, definicja happy slapping, co to DDoS, definicja komputera zombie, problem kradzieży konta/tożsamości, zabezpieczenia protokołów internetowych, phishing, różnice macierzy dyskowych RAID.


Katarzyna Orzeł

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | informatyka, technika

Skip to content