Wiedza

Drzwi otwarte – klasy 1

lublin.naszemiasto.pl

Dzień Otwarty dla wszystkich dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasach pierwszych.

Organizatorzy zaplanowali szereg niezwykle ciekawych występów, gier i zabaw, w tym spotkania z Markiem Krukowskim, dyrektorem szkoły. Przedszkolaki oraz ich rodzice mogli zajrzeć praktycznie do niemal każdego zakamarka placówki.

W programie Dnia Otwartego znalazło się wiele atrakcji, jak m.in.: warsztaty plastyczne, warsztaty bębniarskie (nauka gry na bębnach i innych instrumentach perkusyjnych oraz prezentacja umiejętności gry na instrumentach przez uczniów klas pierwszych), kraina fantazji (dekorowanie słodkich serduszek przyjaźni oraz poznawanie tajników gry – Złapmy Lwa), warsztaty komputerowe (Ja Robot), królestwo barw (zadania edukacyjne, nauka słownictwa, eksperyment tworzenia tęczy, herbatka z poczęstunkiem). W bibliotece szkolnej zorganizowano „Małe co nieco – Poczytaj mi przyjacielu” ze słodkim poczęstunkiem i czytaniem na dywanie, natomiast na salach gimnastycznych odbyła się tzw. Olimpiada u Trolli i pokaz sztuki cyrkowej.

Rekrutacja uczniów objętych obowiązkiem nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2018/2019 mieszkających w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 18 (al. Jana Długosza 8) będzie trwać do 23 lutego, natomiast rekrutacja uczniów zamieszkałych poza obwodem SP 18 będzie odbywać się w terminie od 5 do 14 marca.

Opracowanie: Krzysztof Szuptarski


Fotografia: Marcel Paprzycki (2a), Małgorzata Tarkowska (2a)

Marek Krukowski

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | historia

Skip to content