Błażej Molas. Podium w Krakowie

Błażej Molas, uczeń klasy 2a oddziału gimnazjalnego w Szkole Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja, tańczący w parze z Izabelą Kuranc, uczennicą Gimnazjum nr 24 w Lublinie sięgnęli po kolejny duży sukces w prestiżowym turnieju tańca towarzyskiego. Para reprezentująca Klub Tańca Towarzyskiego “Zamek” Lublin wywalczyła trzecią lokatę w kategorii 14-15 lat (Junior 2) C ST podczas 44. Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego. Impreza w dniach 8-10 grudnia 2017 roku została rozegrana w Krakowie.

W gronie 18 duetów, rywalizujących w tej kategorii najlepsza okazała się para Amelia Kot/Maksymilian Patrzyk (ST Dobrowolscy Częstochowa), przed parą Wiktoria Wychowałek/Michał Muller (Sukces Jaworzno). Dzięki krakowskiemu sukcesowi para Izabela Kuranc/Błażej Molas została przeklasyfikowana z klasy tanecznej “C” do “B” w stylu standardowym.

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar prof. Mariana Wieczystego to największa i najstarsza impreza taneczna związana ze sportowym tańcem towarzyskim w Polsce. Turniej odbywa się w 10 kategoriach tańca standardowego i latynoskiego. Turniej umożliwianie polskim parom tanecznym udział we współzawodnictwie artystycznym na zasadach całkowitej równości, bez względu na posiadaną klasę taneczną.

Krzysztof Szuptarski

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content