KonkursPlastyka

Patriotyzm jutra

Uczniowie klasy 2e: Ada Łepek, Agata Zaborska i Maciej Panasiewicz zostali uhonorowani wyróżnieniem w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Odyseje Piłsudskiego. Konkurs realizowany
był przez Dom Literatury w Łodzi w ramach „Piłsudski – festiwal na 150-lecie urodzin Marszałka” – projektu dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w ramach Patriotyzmu Jutra 2017.

Uczniowie tworzyli prace nawiązujące do postaci Józefa Piłsudskiego, jego działań, a także tła polityczno-historycznego. Powstały one w trakcie lekcji zajęć artystycznych pod opieką pani Elżbiety Starek.

Celem konkursu była promocja postaci Józefa Piłsudskiego w związku z przypadającym na 2017 | Rokiem Piłsudskiego.

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży Odyseje i wernisaż wystawy odbyło się 5 grudnia 2017 r. w Domu Literatury w Łodzi.

Gratulujemy wyróżnionym.

Elżbieta Szerafin-Starek

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | plastyka, zajęcia artystyczne, zajęcia techniczne