Sukces

Sukcesy Błażeja i Mateusza

W sobotę, 28 października 2017 roku w Siennicy Różanej odbyły się mistrzostwa Okręgu Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz 8. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana – Rytm 2017. Bardzo dobrze w mistrzostwach zaprezentowali się Błażej Molas (2a) i Mateusz Majcher (3b), uczniowie oddziałów gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie.

Błażej tańczący w parze z Izabelą Kuranc, uczennicą Gimnazjum nr 24 w Lublinie reprezentowali Klub Tańca Towarzyskiego “Zamek” Lublin. Para, rywalizująca w kategorii 14-15 lat zdobyła tytuł wicemistrza okręgu w stylu tańców latynoamerykańskich oraz drugiego wicemistrza okręgu w stylu tańców standardowych.

Mateusz Majcher wraz ze swoją partnerką z innej szkoły – Esterą Gromaszek startowali w kategorii 14-15 D standardowej i 14-15 C łacińskiej. Ostatecznie zajęli czwarte miejsce w pierwszej z kategorii, natomiast w drugiej wywalczyli pierwszą lokatę.

W turnieju wzięły udział pary z ponad 30 klubów.