Sport

Olimpijskie spotkanie

Aleksandra Socha – polska szablistka, mistrzyni Polski, mistrzyni Europy, medalistka Mistrzostw Świata, olimpijka z Aten, Pekinu oraz Londynu.
http://www.olasocha.pl

https://lublin.eu

Fotografia: Katarzyna Orzeł, Marcel Paprzycki (2a)

W piątek, 27 października 2017 roku w naszej szkole gościła znakomita szablistka Aleksandra Socha, czterokrotna olimpijka: Ateny 2004 roku, Pekin 2008, Londyn 2012 i Rio de Janeiro 2016 mistrzyni Europy oraz brązowa medalistka mistrzostw świata.

Było to kolejne z wydarzeń zorganizowanych w ramach projektu “Aktywność dla każdego” realizowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego, które tym razem zawitało w progi Szkoły Podstawowej nr 18 w Lublinie. Aleksandra Socha opowiadała o swojej dyscyplinie i o tym czym dla niej jest uprawianie sportu.

Uczniowie zapoznali się z zasadami szermierki, dowiedzieli się czym są pchnięcia i cięcia oraz co oznacza pole trafienia. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali o treningach i osiągnięciach olimpijki. Uczestnicy piątkowego spotkania mogli także z bliska zobaczyć szablę i cały sprzęt sportowy potrzebny do uprawiania w/w dyscypliny. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć i autografów. Takie słowa wypowiedziała na zakończenie warsztatów „Dziękuję bardzo za zaproszenie i bardzo miłe przyjęcie w Szkole Podstawowej nr 18. Cieszę się niezmiernie, że mogłam zawitać do Lublina i przybliżyć wam nieco moją dyscyplinę sportu. Uczestniczyłam już w wielu spotkaniach i muszę przyznać, że to jest dość wyjątkowe. Zrobiliście mi bardzo miłą niespodziankę, pokazując filmową prezentację moich najważniejszych osiągnięć w karierze sportowej. To dla mnie dodatkowa motywacja do treningów i walki o moje piąte igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku” – podkreśliła Aleksandra Socha.

 

Monika Żyśko-Gołębiowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content