Maja Oleszczuk. Kijów

Maja Oleszczuk, uczennica klasy 2c oddziału gimnazjalnego w Szkole Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie zagrała w turnieju piłki nożnej halowej kobiet – NRG GATHERS FRIENDS 2017, który w sobotę, 30 września 2017 roku został rozegrany w Kijowie. Maja w stolicy Ukrainy reprezentowała klub sportowy Perły Lublin, który ostatecznie został sklasyfikowany na czwartym miejscu w imprezie.

Był to niezwykle silnie obsadzony turniej, a oprócz lubelskich Pereł wystąpiło w nim pięć utytułowanych klubów zza naszej wschodniej granicy. W imprezie zagrały m.in. ekipa gospodyń – Amateur Women’s Football Club NRG, najbardziej utytułowany ukraiński klub Bíličanka Irpień – piąty zespół tamtejszej I ligi, czy renomowany młodzieżowy klub Olimp Sławutycz, gdzie grają nastoletnie reprezentantki Ukrainy. Ten ostatni team został triumfatorem kijowskiego turnieju.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. Olimp Sławutycz
2. Bíličanka Irpień
3. NRG Kijów
4. Perly Lublin
5. Knuba Kijów
6. FK Legion Łuck

Drużyna Pereł Lublin skupia zawodniczki w różnym wieku, dzięki czemu miejsce w niej znalazły zarówno najmłodsze adeptki piłki nożnej w wieku szkolnym, studentki, a także dorosłe kobiety. Lubelski zespół wyróżnia też jego międzynarodowy charakter, gdyż oprócz Polek, w drużynie grają m.in. zawodniczki z Niemiec, Ukrainy, czy Norwegii.

Krzysztof Szuptarski

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne